See on avalehe täiendav leht. Tagasi pöördumiseks klikkige nupul.

Tagasi avalehele

Kõik üksikasjad, mida te otsite.

FABIA COMBI TEHNILISED ANDMED

Auto mõõtmed

Turvalisus

Teised turvafunktsioonid

ŠKODA FABIA COMBI turvalisuse alal kompromisse ei tee. Euro NCAPi turvakatsetustel 2014. aastal pälvis ŠKODA FABIA luukpära oma eeskujuliku turvalisuse eest viis tärni. Lisaks ülalmainitutele on FABIA COMBIle põhi- või lisavarustusena saadaval veel järgmised turvasüsteemid:

EDL parandab kiirendust või hõlbustab ülesmäge sõitmist, kui ühe vedava ratta haardumine halveneb.

XDS+ abistab juhti järskudel pööretel ja tagab, et sõiduk käituks neutraalselt ka kiirel kurviläbimisel. Juhtelektroonika aimab järele iselukustuvat diferentsiaali, parandades pööretel haardumist ja sõidudünaamikat. Tänu sellele läbib sõiduk kurve varasemast stabiilsemalt ja loomulikumalt.

ABS hoiab ära rataste blokeerumise hädapidurdusel või libedal pinnal.

MSR töötab vastu veorataste blokeerumisele, mis võib juhtuda siledal pinnal pidurdamisel.

› Pidurisüsteemi rõhu tõstmisega aitab pidurdusabi juhti olukorras, kus hädapidurdus on möödapääsmatu. See võib märkimisväärselt pidurdusteekonda lühendada.

ASR tagab sujuva paigaltvõtu ja kiirenduse, ilma et rattad libedal pinnasel läbi libiseksid.

Rehvirõhu monitooring hoiab juhti pidevalt kursis rehvirõhkudega.

Nõlvaltstardiabi tuleb juhile appi vastumäge paigaltvõtul. Süsteem lülitub sisse suurema kui viieprotsendise kaldega nõlval ning tagab lihtsa ja turvalise paigaltvõtu ilma vajaduseta käsipidurit kasutada. Süsteem hoiab ära auto tagasiveeremise ja mootori seiskumise. Süsteem kuulub põhivarustusse DSG-automaatkäigukastiga autodel ja on teistele versioonidele saadaval lisana.

Vilkuvad pidurituled vähendavad tagant otsasõidu ohtu, eriti kiirteel liikusummikule lähenedes või ootamatu takistuse ees pidurdades.