4x4 mudelivalik

Naudi sõitu!
Naudi sõitu!

Naudi sõitu!

ŠKODA hoolitseb Sinu turvalisuse eest.

Škoda mudelivalikus on 11 erinevat 4x4 versiooni

Nelikvedu on turvaline

Enamus tänapäeva sõiduautosid kasutab vaid ühte vedavat silda. Peamine põhjus selliseks lahenduseks on kokkuhoid (vähem liikuvaid osi, madalam kütusekulu, lihtsam hooldus jne). Samas omab neljarattavedu (4x4) palju eeliseid ja eriti Eesti tingimustes on selle kasutamiseks piisavalt võimalusi ja vajadusi.

Nelikveo puhul, nagu nimigi ütleb, jõuab mootori jõumoment kõigi ratasteni. Ilmselgelt on 4x4 veoskeemi eeliseks parem veojõud ja sellest tulenevalt parem juhitavus, mis võimaldab juhil parimal juhul isegi vältida, halvemal juhul aga edukalt välja tulla kriitilistest situatsioonidest, mis rasketes teeoludes ootamatult esineda võivad.

Auto juhtarvuti jagab mootori väändemomendi automaatselt sildade vahel, arvestades sealjuures mitte ainult rataste libisemist vaid ka valitud veo- või sõidurežiime, kiirust ning ka seda, kas mootor parajasti veab või pidurdab. Nii on võimalik maksimaalselt ära kasutada ühe või mõlema silla haardevõime samaaegselt.

Nelikveolised maastikuautod ei ole ŠKODA jaoks midagi uut, kes alustas selles valdkonnas teadmiste kogumist ja katsetusi juba varastel 1940.ndatel. Esimene oli ŠKODA Superb 3000 – Kfz 15 (Type 956), prototüüp, mis valmis aastatel 1942-1943.

Nelikveo eelised:

  • suurem turvalisus
  • parem sõidukarakteristika
  • parem sõidu dünaamika

Avasta meie eripakkumised

Kõik Pakkumised