Kasulik info

Regulaarne autohooldus tagab Teie auto korrasoleku!

Kevad-suvine periood toob kaasa rohkem sõitmist, reisimist ehk pikemaid sõite. Et tagada auto töökindlus on soovitatav peale talvist perioodi pöörduda õigeaegselt ametlikku ŠKODA teenindusse. Millele tähelepanu pöörata?

Suverattad

Korralikud suverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Talverehvid on soovitatav vahetada suverehvide vastu kui välistemperatuur on stabiilselt +7 °C ja rohkem kraadi. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm. Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!

Pidurisüsteem

Talvisel perioodil on kogu pidurisüsteem olnud suurema koormuse all. Pingelise perioodi möödudes tasub kontrollida ega ei esine pidurivedelike lekkeid, seisupiduri effektiivsust ja piduriklotse. Et tagada kogu süsteemi efektiivne toimimine, on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus ŠKODA esinduses.

Veermik

Talvisel perioodil teede hooldamiseks kasutatud soolad ja keemia kogunevad sillaosadele ja rattakoobastesse. Et vältida võimaliku kahju soovitame kontrollida ja vajadusel puhastada auto aluspõhi ametlikus ŠKODA esinduses.

Jahutussüsteem

Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!

Aku

​Talvel on aku olnud suurema koormuse all. Et mitte kevad-suvisel perioodil ja pikematel sõitudel avastada end ebamugavast olukorrast, soovitame kontrollida aku korrasolekut ŠKODA ametlikus teeninduses.

Amortisaatorid

Talvised temperatuuride kõikumised ja teeolud on hoidnud ka amortisaatorid suurema koormuse all. Sageli peale talvist perioodi pole ka teekatete olukord alati kiita. Teie turvalisuse huvides soovitame kontrollida amortide seisukorda ŠKODA ametlikus teeninduses.

Klaasipuhastid

Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete ja kui hea on nähtavus. Soovitatav on vahetada klaasipuhastid vähemalt kord aastas. Teeninduses tasuks ka kontrollida klaasipuhastite tööd ja vajadusel lisada klaasipuhastusvedelikku.

Konditsioneer

Teie mugavuse ja turvalisuse huvides on soovitatav kontrollida ka freooni taset ja salongifiltrite seisukorda.

Mootoriruum

Peale talveperioodi on soovitatav puhastada sooladest ja keemiast ka mootoriruum. Et mitte kahjustada mootorit on soovitatav teha seda ŠKODA ametlikus teeninduses. Kontrollida tasuks ka kõigi vedelike taset ja vajadusel lisada.

Lukud

Peale talveperioodi on soovitatav puhastada kõik lukud ja uksehinged.