See on avalehe täiendav leht. Tagasi pöördumiseks klikkige nupul.

Kõik üksikasjad, mida otsid.

OCTAVIA G-TECi TEHNILISED ANDMED

Auto mõõtmed


Turvalisus

Teised turvafunktsioonid

ŠKODA OCTAVIA G-TEC turvalisuse alal kompromisse ei tee. Euro NCAPi turvakatsetustel 2013. aastal pälvis kompaktne sedaan oma eeskujuliku turvalisuse eest viis tärni. Lisaks eelmainitutele on OCTAVIA G-TECile põhi- või lisavarustusena saadaval veel järgmised turvasüsteemid:

EDL parandab kiirendust või ülesmäge sõitmist, kui ühe vedava ratta haardumine halveneb.

XDS+ abistab juhti järskudel pööretel ja tagab, et sõiduk käituks neutraalselt ka kiirel kurviläbimisel. Juhtelektroonika aimab järele iselukustuvat diferentsiaali, parandades pööretel haardumist ja sõidudünaamikat. Tänu sellele läbib sõiduk kurve varasemast stabiilsemalt ja loomulikumalt.

ABS hoiab ära rataste blokeerumise hädapidurdusel või libedal pinnal.

MSR töötab vastu veorataste blokeerumisele, mis võib juhtuda siledal pinnal pidurdamisel.

› Pidurisüsteemi rõhu tõstmisega aitab pidurdusabi juhti olukorras, kus hädapidurdus on möödapääsmatu. See võib märkimisväärselt pidurdusteekonda lühendada.

ASR tagab sujuva paigaltvõtu ja kiirenduse, ilma et rattad libedal pinnasel läbi libiseksid.

Rehvirõhu monitooring hoiab juhti pidevalt kursis rehvirõhkudega.

› Lisade hulka kuuluv nõlvaltstardiabi tuleb juhile appi vastumäge paigaltvõtul. Süsteem lülitub sisse suurema kui viieprotsendise kaldega nõlval ning tagab lihtsa ja turvalise paigaltvõtu ilma vajaduseta käsipidurit kasutada. Süsteem hoiab ära auto tagasiveeremise ja mootori seiskumise.

Vilkuvad pidurituled vähendavad tagant otsasõidu ohtu, eriti kiirteel liikusummikule lähenedes või ootamatu takistuse ees pidurdades.