ŠKODA annab esimese vihje uuele FABIAle
February 15, 2021

› Esimene pilt populaarse väikeauto neljanda põlvkonna siluetist
› Uus ŠKODA FABIA kasutab esimest korda Volkswageni kontserni põikmootoriga moodulplatvormi MQB-A0
› Jõuallikatena on saadaval uusima põlvkonna bensiinimootorid

ŠKODA annab esimese vihje neljanda põlvkonna FABIA välimusele. Siluetti kujutaval pildil vihjab katusejoon väikeauto uutele proportsioonidele, sõiduk põhineb esimest korda Volkswageni kontserni põikmootoriga moodulplatvormil MQB-A0. See platvorm aitab suurendada siseruumi ning toetab moodsate juhiabisüsteemide ja ühenduvusvõimaluste kasutamist. Uus FABIA saab oma edasiviiva jõu uusima põlvkonna bensiinimootoritelt, tehes sellest ideaalse sõiduki noortele peredele ja värsketele ülikoolilõpetajatele. Sama hästi sobib uus FABIA ka pere teiseks autoks. Uue ŠKODA FABIA maailma-esmaesitlus on kavas 2021. aasta kevadel.

Üleminekuga Volkswageni kontserni põikmootoriga moodulplatvormile MQB-A0 muutub ŠKODA FABIA kõigis mõõtmetes eelkäijast suuremaks. Näiteks pakiruumi maht, mis oli niigi üks FABIA tugevamaid külgi, kasvab veel 50 liitri võrra. Tänu veelgi jäigemale kandmikule tõstab MQB-A0 ka passiivturvalisuse taset, samuti võimaldab paigaldada mitmesuguseid moodsaid juhiabisüsteeme, mis varem olid kättesaadavad ainult kõrgemates sõidukiklassides.

Moodsad bensiinimootorid kindlustavad tõhususe ja pika sõiduulatuse

Neljanda põlvkonna FABIA jaoks võttis ŠKODA kasutusele uusimad bensiinimootorid. Kõik mootorid pärinevad Volkswageni kontserni EVO-mootoripõlvkonnast ning ühendavad kõrge tõhususe väikese heitmehulgaga. ŠKODA FABIA saab alati esiveo kas koos manuaalkäigukasti või 7-käigulise DSG-automaatkäigukastiga. See tähendab, et väikeauto on optimaalselt varustatud nii linnasõiduks kui ka pikemate vahemaade läbimiseks.

ŠKODA annab esimese vihje uuele FABIAle

See siluett annab esimese vihje uue FABIA välimusele. Populaarse väikeauto neljanda põlvkonna juures võtab ŠKODA kasutusele Volkswageni kontserni põikmootoriga moodulplatvorm MQB-A0.

Viimased uudised