ŠKODA elektriline tulevik

January 29, 2019
Loe lähemalt!

ŠKODA on ideaalselt stardivalmis algavaks e-mobiilsuse ajastuks, kuna margi esimene elektrisõiduk ja esimene pistikhübriid jõuavad turule juba tänavu.

Aastaks 2025 on ŠKODAl olemas juba kümme elektrifitseeritud

Oleme praegu tunnistajaks suurimale muutusele autonduse rohkem kui saja aasta pikkuses ajaloos – digiteerimine, veebipõhised teenused, isejuhtimine, autojagamine ja alternatiivsed transporditeenused. Kõik see on siinsamas nurga taga.

E-mobiilsus seevastu koputab juba uksele ja see tähendab, et õige varsti saab istuda ŠKODA elektriauto rooli. Elektriajamiga ŠKODA mudeleid võib oodata juba tänavu, kui turule tulevad ŠKODA SUPERB PHEV – ŠKODA lipulaeva pistikhübriidversioon – ja Tšehhi autotootja esimene puhas elektriauto – elektriajamiga CITIGO.

Elektri-CITIGO on ideaalne auto linnasõiduks, kus tema kompaktsed mõõtmed ja heitmevaba töö kõige enam mõjule pääsevad. SUPERB PHEV, ŠKODA esimene pistikhübriid ühendab sisepõlemismootori elektriajamiga ning pakub ka puhtalt elektrijõul sõitmise võimalust.

Aasta 2020 saab olema tõeliselt revolutsiooniline, kuna siis jõuab avalikkuse ette kontseptsõiduki VISION E seeriatoodanguversioon. Sellest saab ŠKODA esimene MEB-platvormile – kontserni elektriautode moodulplatvormile – konstrueeritud puhas elektriauto.

Kontseptautot VISION E, mis on elektriajamiga nelikveoline linnamaastur võimsusega 225 kW, millel 3. taseme isejuhtimistehnika, ohtralt teabe- ja meelelahutusvõimalusi ning veebipõhine kaugjuhtimine, näidati aastal 2017. Seeriamudel võimaldab sarnaselt kontseptautole kuni 500-kilomeetrist sõiduulatust.

2025: 10 elektrifitseeritud mudelit

Aastaks 2025 sisaldab ŠKODA tooteportfell kümmet elektrifitseeritud mudelit erinevates segmentides. Neist kuus on täiselektrilised, ülejäänud pistikhübriidid ja hübriidid. Lisaks toodetakse jätkuvalt väga tõhusate sisepõlemismootoritega mudeleid. Need võivad töötada veelgi puhtamalt ja säästlikumalt, ühendades surumaagaasi (CNG) kui alternatiivkütust ja elektriajamiga tagasilda. Sellist hübriidtehnikat demonstreeris kontseptauto VISION X, firma värskeim hübriidajamiga linnamaastur. Kõiki autosid toodetakse jätkuvalt Tšehhi Vabariigis, koos pistikhübriidautode elektrikomponentidega kõigi Volkswageni kontserni markide tarvis.

Nende sõidukite ja vastavate tehnoloogiate väljatöötamine on üks eesmärkidest, mida mainiti ŠKODA strateegias aastaks 2025 ning saab teoks tänu teadus- ja arendustöödesse tehtud suurtele investeeringutele. „Aastaks 2022 investeerime tervelt kaks miljardit eurot e-mobiilsusesse ja uutesse mobiilteenustesse. Need investeeringud hõlmavad uusi tooteid ning uute sõidukite tootmist, soetust, kvaliteeti ja turuletoomist. See on suurim investeerimisprogramm ŠKODA ajaloos,“ selgitas ŠKODA AUTO juhatuse esimees Bernhard Maier. ŠKODA on sellega põhjalikult ette valmistatud autonduse elektriajastu koidikuks.

2019

- tootmisse läheb ŠKODA SUPERB PHEV, margi esimene pistikhübriid
- turule jõuab elektriline ŠKODA CITIGO, margi esimene puhas elektriauto
- elektrikomponentide tootmise algus ŠKODA ja Volkswageni kontserni sõidukite tarvis

2020

- avalikkuse ette tuuakse ŠKODA elektri-linnamaastur, kontseptauto VISION E masstoodanguversioon

2025

- 10 elektrifitseeritud mudelit

Viimased uudised