ŠKODA ENYAQ – nimelugu

April 5, 2021
Uue ŠKODA ENYAQi nimi on tuletatud iiripärasest nimest Enya

ŠKODA ENYAQ – nii kõlab ŠKODA esimese täiselektrilise linnamaasturi nimi

› Nimi algab elektromobiilsust märkiva E-tähega ja lõpeb ŠKODA linnamaasturitele iseloomuliku Q-tähega

› ŠKODA ENYAQ on tuletatud iiripärasest nimest Enya, mis tähendab „elu allikat“

› Esimene elektriajamiga moodulplatvormil (MEB) põhinev ŠKODA mudel

ŠKODA ENYAQ – seda nime kannab ŠKODA esimene seeriatootmisse minev elektriline linnamaastur, mis põhineb Volkswageni kontserni elektriajamiga moodulplatvormil (MEB). Oma esimese täiselektrilise linnamaasturiga paneb ŠKODA aluse ka uuele mudelinimede nomenklatuurile, kus nimi algab elektromobiilsusele viitava E-tähega ja lõpeb Q-tähega, tüüpilise viimase tähega ŠKODA eduka linnamaasturite perekonna mudelitel.

Uue ŠKODA ENYAQi nimi on tuletatud iiripärasest nimest Enya, mis tähendab „elu allikat“. Enya omakorda tuleneb Iirimaal räägitava gaeli keele sõnast „eithne“ – „olemus“, „vaim“ või „põhimõte“. Need erinevad tähendused pakuvad ka erinevaid vaatenurki ŠKODA uue linnamaasturi nimele. Sõna „Enya“ on ehe, tugeva iseloomuga ja ärgas, lihtne hääldada ja meelde jätta. E-täht nime algul viitab elektromobiilsusele, Q-täht lõpus loob selge sideme ŠKODA seniste edukate linnamaasturitega.

ŠKODA ENYAQ on Tšehhi margi esimene seeriasõiduk, mis põhineb Volkswageni kontserni elektriajamiga moodulplatvormil (MEB) ning üks neist rohkem kui kümnest elektriajamiga mudelist, mis ŠKODA iV alamkaubamärgi all 2022. aasta lõpuks turule jõuavad. Aastaks 2025 loodab ŠKODA tõsta täiselektriliste ja pistikhübriidajamiga mudelite osakaalu 25 protsendini kogumüügist. Aastaks 2021 on autotootja investeerinud elektrisõidukite arendustöödesse ja keskkonnasõbralike mobiilsuslahenduste ökosüsteemi kaks miljardit eurot.

Esimene üksikasjalik foto annab põgusa ettekujutuse ŠKODA ENYAQi disainist. See kujutab kirja „ENYAQ“ linnamaasturi tagaosal, margi teisel täiselektrilisel sõidukil ŠKODA CITIGOe iV järel.

Viimased uudised