Škoda KAMIQ: suurepärane taskumaastur, kus ohtralt ruumi ja sõidumugavust

February 4, 2020
Proovisõit

Tšehhid tegid seda jälle!

Tšehhid tegid jälle seda, mida nad ikka on autotööstuse lavadel teinud: ehitasid taskumaasturi, mis oma ruumikuse ja sõidumugavusega teeb silmad ette mõnelegi suurema klassi linnadžiibile. Škoda Kamiq on oma lühikese eluea jooksul korjanud ridamisi auhindu ning teeninud kasutajate poolehoiu.

B-segmendi ehk taskumaasturite turule ennustatakse lähiaastail kiireimat kasvu. Nii investeeris Škoda üle 100 miljoni euro Mlada Boleslavi tehase kaasajastamisse, et hakata tootma valikust seni puudunud mudelit. Tulemus – võimekus valmistada kuni 400 krossoverit päevas.

Et Škoda linnamaasturite nimed algavad K- ja lõpevad Q-tähega pole ammu enam üllatus nagu ka see, et kahe meie naabrite juures sai Kamiq Aasta Auto 2020 tiitli.

Viimasest on kaks versiooni – üks mõeldud Hiina turule ning teine Euroopasse. 2,65 meetrise teljevahega on viimane pikem ning varieeritavam.

Rahulik krossover
Uudismudeli kuju räägib ausalt oma olemusest. Škoda Kamiq pole maastikuhunt ega pilgupüüdja, vaid talle on antud „tahan-oma-ostjatele-meeldida“ välisilme.

See on hästi õnnestunud, ühtlasi on olemas krossoveri põhiväärtused nagu mugav sisenemine-väljumine ja püstisem isteasend.

Eestvaates on tuntav sarnasus suuremate Škodadega, ent küljejoonelt ei sarnane Kamiq teiste tšehhi autodega, vaid pigem üle 400 km edelas toodetavate sõidukitega. Tagaosa disain jagab nüüd ühiseid jooni Scalaga.

Autonina iseloomustavad leedidel gabariidi-suunatuled, muus osas on tegu liiklusvoolu sulanduva taskumaasturiga. Ilmselt on see taotluslik.

Loe pikemalt SIIT
_______________
Accelerista, Indrek Jakobson, veebruar 2020

Viimased uudised