ŠKODA SCALA

October 16, 2018
Nimi tuleneb ladinakeelsest sõnast scala, mis tähendab treppi või redelit. Tšehhi autotootjale märgib see järgmist sammu kompaktautode segmendis.

SCALAga esitleb ŠKODA oma uut emotsioonirikast sise- ja välisdisaini keelt esimest korda seeriatootel. Pariisi autonäitusel tekitas see disainikeel VISION RSi kujul juba paraja sensatsiooni. Uudismudeliga teeb Tšehhi automark suure hüppe edasi ka tehnika vallas, pakkudes kompaktautole seni vaid kõrgemates segmentides nähtud uuenduslikke lahendusi. Nimi SCALA – ladina keeles trepp või redel – sobib seetõttu hästi, sest ŠKODA on mitmes mõttes teinud suure hüppe edasi. Samuti kehastab see nimi hästi brändiväärtusi, mida võiks kokku võtta fraasiga „nutikalt tagasihoidlik“.

Lisaks on ŠKODA SCALAl kasutusel veel üks uus ja ainuomane võte: esimese Euroopa turule mõeldud seeria-Škodana saab uus kompaktmudel tagaluugile eraldi tähtedest koosneva kirja ŠKODA, mitte enam margi embleemi. Auto siluett annab aimu viieukselise mudeli iseloomulikust dünaamilisest disainist. SCALA puhul kasutab ŠKODA esimest korda A0 MQB-platvormi. See teeb võimalikuks margile iseloomuliku tagasihoidlike välismõõtmete ja avara siseruumi kombinatsiooni, kasutades lisaks ka arvukaid uuenduslikke juhiabisüsteeme.

Uhiuus ŠKODA SCALA jõuab avalikkuse ette 2018. aasta lõpuks.

Viimased uudised