ŠKODA SCALA uus interjöörikontseptsioon

November 8, 2018
Tutvu lähemalt!

ŠKODA SCALA uus interjöörikontseptsioon

› Uue kompaktmudeli interjööris võetakse kasutusele kontseptauto VISION RS emotsionaalne disainikeel
› Ergonoomika ja moodne disain ühendatakse avaruse ja oma klassi suurima pakiruumiga
› Klassi suurimad ekraanid digitaalsel näidikuplokil ning teabe- ja meelelahutussüsteemil
› Spetsiaaltekstuuriga pinnad ja kvaliteetsest Suedia-mikrokiust nooblid istmekatted
› ŠKODA SCALA maailma-esmaesitlus toimub 6. detsembril 2018 Tel Avivis


Äsjaavaldatud disainivisand annab esimese ettekujutuse uue ŠKODA SCALA interjöörist. Vastne kompaktmudel on esimene ŠKODA, mis saab uusima põlvkonna teabe- ja meelelahutussüsteemi. Selle eraldiseisev ekraan asub armatuurlaua kohal, otse juhi vaateväljas. Lisana tellitav digitaalne näidikuplokk saab oma klassi suurima ekraani. Lisaks uutele polstritele ja kvaliteetsetele materjalidele pakub ŠKODA SCALA ka avarat siseruumi ning oma klassi suurimat, 467-liitrist pakiruumi.

Uue ŠKODA interjöörikontseptsioon järgib kontseptautoga ŠKODA VISION RS paikapandud suundumusi. ŠKODA SCALA on esimene seeriaauto, mille puhul see emotsioonirikas disainikeel kasutusele võetakse. Täiesti uudse disainiga näidikupaneel sobitub harmooniliselt silmatorkava välisdisainiga. Eraldiseisev ekraan asub armatuurlaua suhtes kõrgemal ning seda raamivad jooned meenutavad mootorikatte kontuure. Armatuurlaua serv ekraani all moodustab aga mugava randmetoe puutekraani kasutamise ajaks. Armatuurlaua ja uste polstrite pehmed pinnad saavad spetsiaalse pinnatekstuuri ja suured disainimustrid. Tekstuuri kristallimotiivid hakkavadki tulevikus ŠKODA margistiili määratlema.

Meeleoluvalgustuse puhul saab valida valge ja punase valguse vahel, kuna istmekatete soojad toonid ja kontrastvärvides õmblused loovad ŠKODA SCALA sisemuses meeldiva avarustunde. Soovi korral võivad kliendid tellida istmetele kõrgtehnoloogilisest Suedia-mikrokiust polstrid. ŠKODAle omaselt on sisemus erakordselt ruumikas ja avar. Seda võimaldab auto pikk, 2649-millimeetrine teljevahe, tänu millele ulatub tagaistujate põlveruum luksusliku 78 millimeetrini – sama palju pakub ka ŠKODA OCTAVIA. Tagaistujate pearuum 982 millimeetrit on klassi suurim. ŠKODA SCALA 467-liitrine pakiruum on samuti suurim selles segmendis. Tagaistme seljatoe allaklappimisel kasvab pakiruumi maht 1410 liitrini.

Ka ekraanide suuruse poolest edestab ŠKODA SCALA oma klassis kõiki. Näiteks lisana pakutav kohandatav digitaalne näidikuplokk on diagonaaliga 10,25 tolli ning juht saab seal valida viie pakutava vaate vahel. Saadaolevad teabe- ja meelelahutussüsteemid põhinevad kõik uusimal moodulmaatriksil ning nende ekraani suurus on kuni 9,2 tolli. Ekraan ise paikneb kõrgel armatuurlaua kohal, juhi otseses vaateväljas.

Tänu ŠKODA Connecti uue põlvkonna mobiilsetele internetiteenustele saab juht uuendada teabe- ja meelelahutussüsteemi tarkvara või navigatsioonisüsteemi kaarte. Esimese ŠKODAna on kõik SCALAd alati internetiga ühenduses.

Arvukad juhiabisüsteemid töötavad koos mitmesuguste passiivturvalisuse süsteemidega, tagades ŠKODA SCALA reisijaile väga kõrge turvalisuse taseme.

Uue luukpärakerega mudeli maailma-esmaesitlus toimub 6. detsembril 2018 Tel Avivis.

VIIMASED UUDISED