Talv on tulekul. Valmista oma auto selleks ette!

November 26, 2018
Talv läheneb ning toob endaga kaasa lörtsi, jäised tuuled ja karmi pakase.

Oled midagi unustanud?

Talv läheneb ning toob endaga kaasa lörtsi, jäised tuuled ja karmi pakase. Need kolm leiavad auto nõrgad kohad kiiresti üles. Seetõttu on oluline just praegu investeerida pisut tähelepanu, et külmade saabudes oleks Su auto selleks ka valmis. Ainuüksi talverehvide allakruvimisest ei piisa.

Kui maa satub lõpuks talve haardesse ja kattub lumega, võtad Sina ju kapist välja villase kampsuni ja paksema jope. Aga mis saab autost?

Tee oma autole teha põhjalik hooldus, enne kui ilm päris külmaks läheb. Lisa juurde antifriisi, viska pakiruumi mõned kasulikud asjad ja mis kõige olulisem, loe läbi meie lugu, kus on üksikasjalikult kirjas soovitused talveks valmistumise kohta.


PUKSIIRKÖIS
See võtab vähe ruumi ega kaalu peaaegu midagi, kuid on mõnikord hindamatu väärtusega. Puksiirköis on nagu taeva kingitus, kui Sa oled oma autoga kinni jäänud ja otsid abi või püüad kedagi teist samasugusest ebameeldivast olukorrast välja aidata.

KORRALIKULT TÖÖTAVAD KLAASIPUHASTID JA TULED
„Näe ja ole nähtav!“ on ohutu autosõidu esmane nõue, kuid keerulised talveolud (sagedane vihma-, lörtsi- ja lumesadu, pori ja sool teedel ning samuti varakult saabuv pimedus) panevad klaasipuhastid ja tuled tõsiselt proovile.

IDEAALSES SEISUS AKU
Auto aku saab talvel hirmsasti vatti. Kui aku pole heas korras, piisab ühest miinuskraadidega ööst, et auto enam hommikul ei käivituks.

LUMEKETID
Talviti on need mõnel pool (peamiselt Alpides) kohustuslikud isegi nelikveolistele sõidukitele, seega on mõistlik need autosse kaasa võtta. Lumekettide paigaldamine on lihtne, kui seda enne harjutada. Lumeketid peavad sobima konkreetsele rehvimõõdule.

JÄÄKAABITS
Talviti vajad seda sagedamini kui sooviksid. Õnneks leiab ŠKODA juht jääkaabitsa alati tankimisluugi siseküljelt.

EUROOPA LIIKLUSÕNNETUSE VORMISTAMISE BLANKETT
Euroopa ametlik liiklusõnnetuse vormistamise blankett ei kuulu küll kohustusliku varustuse hulka, kuid selle omamine avarii korral lihtsustab märgatavalt võimalikku vaidlust kindlustusega.

ELLUJÄÄMISPAKETT
Võib tunduda veider vedada autos kaasas kokkupandavat lumelabidat, tekki, termost, šokolaaditahvlit, pealampi, talviseid töökindaid ja isegi lisa-sokipaari, aga ainult seni, kui neid ka tegelikult tarvis läheb…

TALVINE AKNAPESUVEDELIK
Külmumiskindel mikstuur kaitseb pesurisüsteemi jäätumise eest üksnes juhul, kui seda pole lahjendatud. Külmumiskindel aknapesuvedelik toimib kuni 25 miinuskraadini.

JÄRGMINE HOOLDUS
Vaata üle aeg ja läbisõit, mis on jäänud auto järgmise korralise hoolduseni. Siis pole teel olles tarvis selle pärast muretseda.

Viimased uudised