Uus ŠKODA SUPERB

May 23, 2019
Uued kujundusdetailid ja tehnilised omadused täiustavad veelgi ŠKODA lipulaeva profiili. Uuenduslik valgustustehnoloogia tagab maksimaalse ohutuse.

ŠKODA uuendatud lipulaev SUPERB on tootemargi esimene seeriamudel, millel on uuenduslikud täis-LED-maatriksesituled. Uuendatud mudel on varasemast veelgi turvalisem ja mugavam. Tšehhi autotootja andis välja disainikavandi ja video, mis annab esimese ülevaate täis-LED-maatriksesituledest, uue kujundusega LED-udutuledest ning dünaamiliste suunatuledega täis-LED-tagatuledest.

Uuendatud ŠKODA SUPERBi maailma esmaesitlus toimub mais 2019. aasta jäähoki maailmameistrivõistluste osana Slovakkia pealinnas Bratislavas.

Videos näidatakse uusi täis-LED-maatriksesitulesid ja Coming/Leaving Home-funktsiooni tulesid ning selgitatakse, kuidas need töötavad. Samuti näidatakse LED-tehnoloogiat sisaldavaid ümberkujundatud udutulesid ja täis-LED-tagatulesid. Esimest korda on ŠKODA SUPERBil ka dünaamilised suunatuled, mis süttivad üksteise järel väljapoole suunatud liikumisena. Need annavad sõidukile jõulisema välimuse, on teistele liiklejatele paremini nähtavad ja suurendavad liiklusohutust.

Uue ŠKODA SUPERBi disainikavand kujutab selgelt eristuvaid esitulesid, silmapaistva kujundusega udutulesid ja ka ŠKODAle iseloomulikku radiaatorivõret. Esimest korda on SUPERBile tagaossa lisatud tootemargi logo asemel ŠKODA tähed. ŠKODA lipulaeva SUPERBi ajalugu ulatub tagasi 1930. aastatesse ning see esindab tootemargi uusimaid lahendusi disaini, tehnoloogia ja funktsionaalsuse vallas. Täiustatud lipulaev annab jõudu juurde ŠKODA eesmärgile valmistada tippkvaliteediga sõidukeid, milles klientidel on erakordselt palju ruumi ja kus on kõrgema varustustasemega segmentidele omased funktsioonid.

Täis-LED-maatriksesitulede kavand näitab uuendusliku kujundusega valgustussüsteemi, mis koosneb lähi- ja kaugtulede LED-moodulist ning kolmest LED-kaugtulede lisasegmendist. Peale selle on korpusesse lisatud tähed „ŠKODA Crystal Lighting”. Kitsas LED-riba sisaldab suunatulesid, päevasõidutulesid ja ääretulesid. Selle kohal on peened nõelasarnased LED-struktuurid, mis on osa uuest animeeritud Coming/Leaving Home-funktsioonist. Auto sisse- ja väljalülitamisel lülitab see funktsioon automaatselt esi- ja tagatulede elemendid kindlas järjestuses sisse ning välja.

Kuna tegemist on Tšehhi autotootja lipulaevaga, hõlmab ŠKODA SUPERB uhkusega tootemargi uusimaid lahendusi ohutuse, sõidumugavuse, jõudluse ja keskkonnasäästlikkuse vallas, tuues keskmise suurusega autode segmenti mitu eelist ja tehnilist lahendust kõrgema varustustasemega sõidukitelt.

PIKA AJALOOGA LIPULAEV

SUPERBi lugu ŠKODA lipulaevana algab 1934. aastal esialgse SUPERBiga Mladá Boleslavis asuvas tehases. Alates 1947. aastast tootis ŠKODA SUPERBi oma esimese mudelina Kvasiny tehase. Nimi SUPERB tuleneb ladinakeelsest sõnast superbus, mis tähendab erakordset, suurepärast või silmapaistvat. Pärast enam kui 50aastast puhkust võttis moodne ŠKODA SUPERB 2001. aastal need omadused sujuvalt enda kanda. Moodne SUPERB on jõudnud kolmanda põlvkonnani ning nüüdseks on see populaarne nii perede ja eraklientide seas kui ka ettevõtete ja autopargi sõidukina. 2017. aasta aprillis ületas ŠKODA lipulaeva kolmas põlvkond ühe miljoni toodetud auto piiri. 

MAAILMAREKORDIOMANIKUST PÕHISPONSOR

Hoogsa, põneva ja elulähedase spordialana on jäähoki Tšehhi autotootja jaoks ideaalne valik ning moodustab lisaks jalgrattasõidule ŠKODA sponsorlusstrateegia keskse samba. ŠKODA on olnud IIHF jäähoki maailmameistrivõistluste ametlik peatoetaja ja sõidukipartner juba alates 1993. aastast ning 1992. aastal oli ŠKODA Prahas ja Bratislavas toimunud maailmameistrivõistluste lõppvoorude ametlik sõidukipartner. Nüüd, Slovakkia pealinnas, saab tootemargi ring täis, sest meistrivõistlustel on kavas sõiduki maailma esmaesitlus. ŠKODA on sellega jäähoki maailmameistrivõistluste peasponsor juba 27. aastat järjest, mis teeb sellest pikima sponsorluse jäähoki maailmameistrivõistluste ajaloos.

Viimased uudised