ŠKODA VISION RS

ŠKODA VISION RS

ŠKODA VISION RS

3. 9. 2018

Uus dünaamiline ideeauto ŠKODA VISION RS paljastab uue RS-i põlvkonna ja tulevase kompaktauto disaini.

Isegi esialgsetest visanditest on näha, et selle sõidukikontseptsiooni oluline osa on aerodünaamika. Esiosa on täiesti eristuv. Tänu kitsastele esituledele tundub see väga dünaamiline. Tagaosas domineerib difuusor ja aerodünaamiliselt optimeeritud katusespoiler. ŠKODA VISION RS-i pikkus on 4356 mm, laius 1810 mm, kõrgus vaid 1431 mm ja teljevahe 2650 mm.

Selgelt mootorispordile viitav auto annab aimu RS-i sportmudelite uuest disainietapist, tuginedes samal ajal ŠKODA 117-aastasele mootorispordi traditsioonile. Tähekombinatsioon RS võeti esimest korda kasutusele 1974. aastal ralliautode 180 RS ja 200 RS puhul. 130 RS-i edu järel sai see tuntuks üle kogu maailma. Alates 2000. aastast on seda kasutatud ŠKODA eri mudeliseeriate sportversioonide identifitseerimiseks.

AINULAADNE VÄLIMUS TAVALISELT SULETUD USTE TAGA

ŠKODA disaini kodu on 1890. aastal ehitatud villa Česana Mladá Boleslavi piirkonna Jizera jõe kallastel. See on osa tipptasemel ja rangelt valvatud ŠKODA AUTO tehnoloogiakeskusest, mis kolis Česanasse 2008. aastal ja mida moderniseeriti uuesti 2015. aastal. Siin kohtuvad idüllilises ümbruses futuristlik tehnoloogia ja traditsioonid, et luua loometööd soodustav väga eriline õhkkond. Ja siin arendab peadisainer Oliver Stefani koos 150 töötajaga 26 riigist ŠKODA tulevast disainikeelt. Villa oli kunagi rõivatöösturi Franz Hilleri eraresidents. 19. sajandil paiknesid seal esmalt rõivatootmistehased. ŠKODA sõidukite varuosade tootmine jõudis sinna 20. sajandi keskel.

Videos lendab kaamera disainivilla poole. Villa hoovis istuv disainer joonistab vilunud liigutustega ja inspireerituna ajaloolisest ralliautost ŠKODA 130 RS tahvelarvutis sportlikku kompaktautot – ŠKODA VISION RS-i, millel on täpsed voogavad jooned ja omapärased kontuurid.

Ideeauto ŠKODA VISION RS-i esmaesitlusel 2018. aasta Pariisi autonäitusel pakub ŠKODA esimest pilguheitu tulevasele kompaktautole, juhatades samal ajal sisse oma sportliku RS-i mudeliseeria järgmise disainietapi.

Viimased uudised

Kõik uudised