See on avalehe täiendav leht. Tagasi pöördumiseks klikkige nupul.
Kõik üksikasjad, mida Sa otsid

Kodiaqi tehnilised andmed

Auto mõõtmed

Välis- ja sisemõõtmed, pakiruumi maht.

Turvalisus

Turvafunktsioonid

Škoda Kodiaq turvalisuse alal kompromisse ei tee. Lisaks eelpool kirjeldatutele on põhi- või lisavarustusena saadaval veel järgmised turvasüsteemid:

Isofix- ja TopTether-kinnitused lapseistme tarvis teise istmerea välimistel kohtadel Isofix on saadaval ka eesmise kaasreisija istmele.
› Erinevalt kiirushoidikust, mis etteantud tempot hoiab, lubab kiirusepiirik juhil sõita mistahes kiirusega, aga mitte üle etteantud piiri.
Blokeerumisvastane pidurisüsteem ABS hoiab ära rataste blokeerumise hädapidurdusel või libedal pinnal.
› Pidurisüsteemi rõhu tõstmisega aitab hüdrauliline pidurdusabi HBA juhti olukorras, kus hädapidurdus on möödapääsmatu. See võib märkimisväärselt vajalikku pidurdusteekonda lühendada.
Elektrooniline pidurdusjõudude jaotur EBD optimeerib automaatselt pidurdusrõhku ja üldist pidurite tasakaalu ning hoiab ära tagarataste ülepidurdamise.
Mootori pöördemomendi elektronpiirik MSR töötab vastu veorataste blokeerumisele, mis võib juhtuda siledal pinnal pidurdamisel.
Veojõukontrolli süsteem ASR tagab sujuva paigaltvõtu ja kiirenduse, ilma et rattad libedal pinnasel läbi libiseksid.
Elektrooniline diferentsiaalilukustus EDL parandab kiirendust või hõlbustab ülesmäge sõitmist, kui ühe vedava ratta haardumine halveneb.
Haagisestabilisaator TSA toimib juhul, kui autole on tehases paigaldatud haakekonks koos vastava juhtseadmega. Süsteem pidurdab üht või mitut ratast ning vajadusel vähendab samal ajal ka mootori veojõudu. Mistahes pendeldamise korral aitab TSA sekkumine stabiliseerida autot ja haagist.
Elektrooniline diferentsiaalilukustus XDS+ abistab juhti järskudel pööretel ja tagab, et sõiduk käituks neutraalselt ka kiirel kurviläbimisel. Juhtelektroonika aimab järele iselukustuvat diferentsiaali, parandades pööretel haardumist ja sõidudünaamikat. Tänu sellele läbib sõiduk kurve varasemast stabiilsemalt ja loomulikult.
Rehvirõhu monitooring TPM+ hoiab juhti pidevalt kursis rehvirõhkudega.
› Lisade hulka kuuluv nõlvaltstardiabi tuleb juhile appi vastumäge paigaltvõtul. Süsteem lülitub sisse suurema kui viiekraadise kaldega nõlval ning tagab lihtsa ja turvalise paigaltvõtu ilma vajaduseta käsipidurit kasutada. Süsteem hoiab ära auto tagasiveeremise ja mootori seiskumise.
Vilkuvad pidurituled vähendavad tagant otsasõidu ohtu, eriti kiirteel liiklusummikule lähenedes või ootamatu takistuse ees pidurdades.

Veoskeem ja rool

Nelikvedu

Škoda Kodiaqi nelikveoskeem sisaldab elektrooniliselt juhitavat mitmekettalist sidurit. Kaasaegne nelikvedu kindlustab optimaalse sõidudünaamika, aktiivturvalisuse kõrgeima taseme ja säästliku kütusekulu.

Veojõu jaotatakse kõigi nelja ratta vahel automaatselt ja see sõltub sõidutingimustest. Tagasillale suunatava ideaalse pöördemomendi arvutab välja juhtseade. Reguleerimine toimub siduriketastele mõjuva rõhu muutmisega.