Meie Škodas teeme kõik endast oleneva, et Sina saaksid turvaliselt liigelda. Vähe sellest, et meie autodel on kõige moodsam varustus, mis aitab nii aktiivselt avariisid ära hoida kui ka kaitseb reisijaid hädaolukorras. Me tahame Sulle ka näidata, kuidas ise enda turvalisust tõsta. Sest meie jaoks tähendab turvalisuse tähtsustamine hoolimist – hoolimist endast, oma reisijatest ja kaasliiklejatest. Turvalist teekonda!

Kuidas sõita turvaliselt

Kogu käeulatuses oleva moodsa tehnika taha võib ära kaduda üks asi, mis iga sõidu ka päriselt turvaliseks teeb. Sina ise. Autojuht. Kuna juht on kõige olulisem „turvaseade“, on oluline teada turvalise autojuhtimise lihtsaid ja mitte nii lihtsaid põhitõdesid. Sinna hulka kuulub arusaamine turvalisust parandavate abisüsteemide toimimisest. Kohe näitame Sulle, kasutades näidetena kaht kõige sagedasemat liiklusolukorda – sõitu tihedas linnaliikluses ja pikal maanteeotsal.

Škoda juhiabisüsteemid

Tutvu selle üksikasjaliku ülevaatega Škoda mudelites leiduvate moodsate juhiabisüsteemide kohta. Igast autost võib leida turva- ja mugavusseadmeid, mis tagavad lihtsa reisimise igasugustes oludes.

Juhiabisüsteemid

LinnasMaanteelParkimiselHädaolukorras

Radarisüsteem (Front Assist)

Prognoosiv kiirushoidik

Abisüsteem (Side Assist)

Ummiku abisüsteem (Jam Assist)

Juhiabisüsteem (Travel Assist)

Abisüsteem (Lane Assist)

Liiklusmärkide tuvastamise süsteem

Süsteem (Driver Alert)

Parkimisabisüsteem (Park Assist)

Manööverdusabi (Manoeuvre Assist)

Kaamerasüsteem (Area View)

Abisüsteem (Trailer Assist)

Abisüsteem (Emergency Assist)

Turvasüsteem (Crew Protect Assist)

Abisüsteem (Multi-Collision Brake)

Moodsad valgustussüsteemid

Sõiduki nähtavus on liiklusohutuses kesksel kohal. Uuenduslikud valgustussüsteemid tagavad Škoda mudelitele optimaalse „näe ja ole nähtav“ olukorra.

Loe lähemalt

Viis tärni meie valikule

Meie töö viljad paistavad välja maksimaalsetes hinnetes – 5 tärni –, mida enamik meie mudeleid on pälvinud Euro NCAP-i turvakatsetustel.

Stabiilsuskontrolli süsteemid

A - DE - HI - ST - Z

Pidurisüsteem (ABS)

Veojõukontroll

Kurvis pidurdamise abisüsteem

Roolimissoovitus

El. pidurdusjõudude jaotur

El. diferentsiaalilukustus

Elektrooniline stabiilsuskontroll

Hüdrauliline pidurdusabi

Ahelkokkupõrke ennetamise süsteem

Pöördemomendi elektronpiirik

Vihmas pidurdamise abisüsteem

Rehvirõhu monitooring

Haagisestabilisaator

El. diferentsiaalilukustus

Hädaabikõne / eCall

Väga olulised turvafunktsioonid on hädaabikõne ja eCall, mis on tasuta kogu auto tööea jooksul. Avarii korral luuakse automaatselt side häirekeskusega Kõnekeskusse edastatakse ka vajalikud andmed: asukoht, sõidusuund, reisijate arv ja avarii raskus. Abi jõuab tänu sellele sündmuspaika nii kiiresti kui võimalik.

Turvapadjad

Turvapatjade põhiline ülesanne on koostöös turvavöödega vältida reisijate kehade kokkupuutumist sõiduki jäikade osadega, või vähemalt selle kokkupuute tagajärgi leevendada.

Nelikvedu

Teatud Škoda mudelitele on saadav ka moodne nelikvedu, mis tagab optimaalse sõidudünaamika ja aktiivturvalisuse kõrgeima taseme kõigis oludes, sealhulgas vihma ja lumega. Uuri, millistele mudelitele pakutakse nelikvedu ja kuidas see töötab.

Laste kaitse

Iga lapsevanem rõhutab, et kõige tähtsam on nende väikeste reisijate kaitsmine, kellele tavalistest turvavöödest abi pole. Oleme sellega nõus ning kõigist Škodadest võid leida kasulikke turvaseadmeid väikeste reisijate tõhusaks kaitsmiseks.

Turvatarvikud

Škoda Originaaltarvikute valikusse kuuluvad ka sellised tooted, mis võivad ootamatutes olukordades osutuda kui taevaseks kingituseks. Tarvikute täieliku valiku leiad meie e-poest.

Parem karta kui kahetseda

Tarvikud

Koera turvavöö

Helkurvest

Ohukolmnurk

Puksiirköis

Meie mudelivaliku turvalisusest lähemalt

Milliseid turvaseadmeid üksikud Škoda mudelid pakuvad? Meie lühikesest ülevaatest leiad vastuse.