Valige teenindus sama hoolikalt kui valisite auto

Valides Škoda teeninduse, hoolitsete oma auto eest kõige paremini. Oleme Škoda eksperdid ja saame sel viisil tagada, et teie auto eluiga pikeneb ja edasimüügi väärtus säilib. Škoda teeninduseks olemine tähendab, et tagame teie Škoda jäämise 100% Škodaks.

Kvaliteedinõuded töökojale ja seadmetele

Škoda teeninduspartneri töökoda peab vastama kõigile tootja nõuetele. See tähendab, et töökoda peab välja nägema , olema varustatud tootja poolt heaks kiidetud töökoja seadmete ja tööriistadega, mis on vajalikud kogu auto remondiks. Lisaks peavad need seadmed ja tööriistad vastama tootja kvaliteedinõuetele. Töökoja personal peab olema koolitatud vastavalt tootja koolituskavale, et klienti sõiduk saaks hooldatud vastavalt tootja nõuetele.

Pädev personal ajakohase väljaõppega
Tehnikud ja teised töökoja töötajad peavad läbima tootja nõuetele vastava koolituskava ja sooritama eksamid, kinnitamaks, et nad ka praktikas õpitut valdavad. Personali koolituskavade läbimist kontrollib tootja igal aastal ja nõuete mittetäitmisel võib viia teeninduspartneri lepingu lõpetamiseni. Kui võrrelda seda iseseisva töökojaga, saavad kõik ilmselt aru, et kahe pealtnäha sarnase töökoja vahel on oluline erinevus.

Pakkuge oma Škodale parimat võimalikku teenust

Hoolitse oma Škoda eest ja järgige oma hooldusplaani.

Tõenäoliselt teate, et teie autol on hooldusplaan ja eri tüüpi hooldusi tuleks teha erinevate intervallidega. Hooldusplaani mittejärgimisega võtate riski, et teie autol võib tekkida ootamatu rike. Iga toodetud auto on mitmes mõttes ainulaadne ja selle korrektseks hooldamiseks on vaja nii täiustatud varustust kui ka pädevat koolitust. Ja just see on meie teeninduspartnerite töökodades olemas.

Škoda hooldus

Mida sisaldab Škoda hooldus?

Hooldustööd erinevad erinevate Škoda mudelite vahel. Allpool näitena Škoda sõiduautode ühised hooldustööd.

Škoda hooldus

Kojamehed
Klaasipesuvedeliku paagi täitmine ning kojameeste funktsionaalsuse ja seisukorra kontrollimine. Esiklaasi, tagaklaasi ja esitulede pesurite seadete kontrollimine.

Jahutussüsteem
Jahutusvedeliku külmumistemperatuuri ja taseme kontrollimine. Vajaduse korral reguleerimine ja täitmine.

Ukse- ja luugilukud
Ukselukkude, uksesulgurite ja hingede kontroll ja määrimine. Samuti kütusepaagi luku ja pakiruumi luku kontroll ja määrimine.

Õli ja õlifiltri vahetamine
Õli, õlifiltri ja õlikorgi tihendi vahetamine.

Hüdraulikasüsteem
Servosüsteemide ja muude hüdrosüsteemide (näiteks piduriservo) hüdraulikaõli taseme kontroll ja vajadusel täitmine.

Pidurivedelik ja pidurisüsteem
Pidurivedeliku kontrollimine ja vajadusel täitmine. Lekete leidmiseks kontrollitakse kogu pidurisüsteemi.

Piduriklotsid
Ees- ja tagapiduri klotside ja piduriketaste seisukorra kontrollimine.

Rehvid
Kõigi rehvide, sealhulgas varurehvide rehvirõhu kontrollimine ja reguleerimine. Rehvimustri sügavuse mõõtmine ja kulumise kontroll. Ebaühtlaselt kulunud rehvid võivad olla märk, et ratta seaded või rehvirõhk on valed.

Turvapadjad
Kõiki auto turvasüsteemide ja turvapatjade kontroll.

Aku
Kontrollitakse aku kinnitust ja happetaset. Vajadusel lisage destilleeritud vett.

Mootor ja mootoriruum
Mootori ja mootoriruumi kahjustuste ja lekete kontroll.

Esituled
Kontrollime esitulesid ja vajadusel reguleerime.

Diagnostika
Diagnostikaseadmega kontrollitakse auto juhtplokkide võimalikke veateateid.

Roolivardad
Roolivardaotsad on roolisüsteemi väga oluline osa, seetõttu kontrollitakse neid varakult ebanormaalse kulumise või muu sarnase tuvastamiseks.

Elektriseadmed
Kontrollime, kas esituled, tagatuled, suunatuled, salongivalgustus ja muud sarnased elektriseadmed töötavad.

Veermik
Vedrude, õõtshoobade, sarniiride, roolimehhanismi ja veovõlli liigendite seisukorra kontrollimine.

Kütusefilter
Kütusefiltri kontrollimine. Diiselmootoriga autodel vee eemaldamine filtrist.

Lambdaandurid
Lambdaandurite funktsiooni kontroll.

Väljalaskesüsteem
Kontrollime, et heitgaasilekked puuduksid.

Mootor / käigukast / peaülekanne
Kontrollime võimalikke väliseid kahjustusi ja lekkeid.

Lõplik kontroll ja hooldusnäidiku lähtestamine
Kontrollime, et kõik hooldustööd on teostatud vastavalt hooldusjuhendile ja lähtestatame auto hooldusnäidiku - see tähendab, et hoolduse märgutuli näidikuteplokis kustub.

Proovisõit
Auto nõuetekohast toimimist testitakse testsõiduga.

Regulaarne autohooldus tagab teie Škoda korrasoleku!

Sügis ja talv, temperatuuride kõikumine, kõrge õhuniiskus, lumi, must jää ja soolatud teed. Sellised tingimused ootavad teie autot. Pöörduge õigeaegselt ametlikku Škoda teenindusse, et tagada muretu liikumine sügis-talvisel perioodil. Millele tähelepanu pöörata?

Sügis-talv

Talverehvid
Korralikud talverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Suverehvid on soovitatav vahetada talverehvide vastu, kui välistemperatuur langeb alla +7 ° C. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm. Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!

Pidurisüsteem
Pidursüsteemi korrasolekut ei näita ainult hea pidurdusvõime. Et tagada kogu süsteemi effektiivne toimimine on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses. Kui näiteks pidurivedeliku keemistemperatuur on madalam kui lubatud, siis mõjutab see oluliselt pidurite tõhusust. See võib kujutada endast tõsist ohtu, eriti talvel mägedes sõites.

Jahutussüsteem
Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!

Aku
Talvel on aku suurema koormuse all. Külma ilmaga käivitades on kasutada ainult osa aku mahust ja väsinud aku võib külmuda ainult mõne miinuskraadiga. Seetõttu soovitame kontrollida aku korrasolekut Škoda ametlikus teeninduses enne kui ilmad külmaks lähevad.

Klaasipuhastid
Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete ja kui hea on nähtavus. Soovitatav on vahetada klaasipuhastid vähemalt kord aastas. Teeninduses on soovitatav kontrollida ka klaasipuhastite tööd ja vajadusel lisada klaasipuhastusvedelikku.

Tulede kontroll
Et tulede kõrgused oleks õiged ja valgustusvihk õige nurga all on soovituslik iga hooaja alguses kontrollida ka esitulesid Škoda ametlikus esinduses. Üle tasub kontrollida ka kõik pirnid ja kaitsmed. Talvel tulede puhastamisel jääst ja lumest on tungivalt soovituslik kasutada ainult pehmet harja või vedelat jäätõrjet.

Auto pesemine talvel
Soolatud teede ja keemia tõttu on soovitatav autot pesta vähemalt kord kuus. Pärast pesemist tuleb hilisema külmumise vältimiseks hoolikalt kuivatada kõik lukud ja kontrollida pidureid.

Lumeketid
Mõnedes Euroopa riikides on kohustuslik omada ja kasutada lumekette talvekuudel. Samuti on kasulik varuda lumetid kui tuleb läbida vähesõidetavaid teid. Lumekettide valikul tuleks silmas pidada, et neid oleks lihtsalt ja kiirelt võimalik paigaldada.

Regulaarne autohooldus tagab teie Škoda korrasoleku!

Kevad-suvine periood toob kaasa rohkem sõitmist, reisimist ehk pikemaid sõite. Et tagada auto töökindlus on soovitatav peale talvist perioodi pöörduda õigeaegselt ametlikku Škoda teenindusse. Millele tähelepanu pöörata?

Kevad-suvi

Suverattad
Korralikud suverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Talverehvid on soovitatav vahetada suverehvide vastu kui välistemperatuur on stabiilselt +7 °C ja rohkem kraadi. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm. Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!

Pidurisüsteem
Talvisel perioodil on kogu pidurisüsteem olnud suurema koormuse all. Pingelise perioodi möödudes tasub kontrollida ega ei esine pidurivedelike lekkeid, seisupiduri effektiivsust ja piduriklotse. Et tagada kogu süsteemi efektiivne toimimine, on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses.

Veermik
Talvisel perioodil teede hooldamiseks kasutatud soolad ja keemia kogunevad sillaosadele ja rattakoobastesse. Et vältida võimaliku kahju soovitame kontrollida ja vajadusel puhastada auto aluspõhi ametlikus Škoda esinduses.

Jahutussüsteem
Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!

Aku
Talvel on aku olnud suurema koormuse all. Et mitte kevad-suvisel perioodil ja pikematel sõitudel avastada end ebamugavast olukorrast, soovitame kontrollida aku korrasolekut Škoda ametlikus teeninduses.

Amortisaatorid
Talvised temperatuuride kõikumised ja teeolud on hoidnud ka amortisaatorid suurema koormuse all. Sageli peale talvist perioodi pole ka teekatete olukord alati kiita. Teie turvalisuse huvides soovitame kontrollida amortide seisukorda Škoda ametlikus teeninduses.

Klaasipuhastid
Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete ja kui hea on nähtavus. Soovitatav on vahetada klaasipuhastid vähemalt kord aastas. Teeninduses tasuks ka kontrollida klaasipuhastite tööd ja vajadusel lisada klaasipuhastusvedelikku.

Konditsioneer
Teie mugavuse ja turvalisuse huvides on soovitatav kontrollida ka freooni taset ja salongifiltrite seisukorda.

Mootoriruum
Peale talveperioodi on soovitatav puhastada sooladest ja keemiast ka mootoriruum. Et mitte kahjustada mootorit on soovitatav teha seda Škoda ametlikus teeninduses. Kontrollida tasuks ka kõigi vedelike taset ja vajadusel lisada.

Lukud
Peale talveperioodi on soovitatav puhastada kõik lukud ja uksehinged.