Liisingutüübid

Kui soovid omale uut või ka kasutatud autot liisinguga osta, on võimalus valida mitut tüüpi liisingvormide vahel: sõiduki võid osta kas kasutusrendiga, kapitalirendiga või järelmaksuga. Renditüüpi valides saad ise kaasa rääkida ka liisingu kuumakse suuruse osas. Kui jätad liisingutähtaja lõppu jääkväärtuse, saate kuumaksete suurust selle võrra vähendada. Valiku tegemisel tasub alati küsida nõu automüügikonsultandilt!

Kapitalirendi puhul läheb liisingulepingu lõppedes sõiduki omandiõigus liisingult üle Sulle. Seega sobib kapitalirent juhul, kui liisid sõiduki eesmärgiga see lepingu lõppedes endale välja osta. Kui soovid võimalikult väikest kuumakset või rendiperioodi lepingut pikendada, eelista jäägiga kapitalirenti. Selle rendivormi puhul jäetakse sõidukile jääkväärtus. Igakuine makse on tänu sellele küll väiksem, kuid liisinguperioodi viimasel kuul peate arvestama suurema väljaminekuga- viimasele kuumaksele lisandub sõiduki jääkväärtus. Lepingu lõppedes on sõiduk Sinu oma.

Kasutusrendi puhul ostab liising Sulle poolt soovitud sõiduki ja annab selle Sulle tähtajaliseks kasutamiseks. Sobiva rendimakse saad enda jaoks kujundada koos automüüja ja liisingu kliendihalduriga. Juhul, kui eelnevalt ei ole sõlmitud kokkulepet sõiduki väljaostu tingimustes, tuleb Sul sõiduk tagastada liisingule. Soovi korral võid selle ka eelnevalt kokkulepitud jääkväärtusega välja osta. Kasutusrendi puhul on nii lepingu tasu kui ka intress käibemaksuvabad.

Järelmaks on suunatud eraisikust kliendile, kes soovib finantseeringuga osta kasutatud sõidukit eraisikult või muult mittekäibemaksukohuslaselt. Järelmaksuga soetatavale sõidukile käibemaksu ei lisandu. Käibemaks ei lisandu ka lepingu sõlmimise tasule ega intressile.

Liisingpartnerid

Vali endale sobivaim liisingpartner:

CITADELE

SWEDBANK

LUMINOR

SEB

COOP PANK

LHV PANK

Kindlustus

Erinevate kindlustusfirmade tingimused võivad erineda.

Kõik Eestis registreeritud sõidukid tuleb kindlustada kohustusliku liikluskindlustusega. Seadusega reguleeritud liikluskindlustusega hüvitatakse liiklusõnnetuse korral sõiduki juhi poolt teistele tekitatud kahju ja vajadusel ka juhi enda ravikulud.

Täielik kindlustuskaitse

Erinevate kindlustusfirmade tingimused võivad erineda.

Täieliku kindlustuskaitse oma sõidukile saate, kui sõlmite lisaks liikluskindlustusele ka kaskokindlustuse ehk vabatahtliku sõidukikindlustuse lepingu. Vabatahtliku sõidukikindlustusega hüvitatakse sõiduki kahjustumine, hävimine ja kaotsiminek ning sellised kahjustused, mida liikluskindlustuse seaduse järgi ei hüvitata. Näiteks, sõiduki kahjustumine liiklusõnnetuse tagajärjel, kui süüdlaseks osutub sõidukit juhtinud isik ise; sõiduki süttimine ja süütamine; sõiduki või selle osade vargus jms. Auto soetamisel liisinguga on kaskokindlustus kohustuslik!