See on avalehe täiendav leht. Tagasi pöördumiseks klikkige nupul.
Kõik, mida pead teadma laadimisest.

Laadimise KKK

Kus ma oma elektriautot laadida saan?

Laadida saad kodus või mõnes avalikus laadimisjaamas. Kui soovid laadida oma uut autot kodus, soovitame kaaluda Škoda iV Chargeri paigaldamist. 

Kas Škoda Auto abistab mind auto akulaadija hankimisel?

Meie müügiesindused valmistavad ette pakkumise Sinu vajadustele vastava e-mobiilsuse täielikuks korraldamiseks. Kõik sõltub valitud mudelist, asukohast, elamu tüübist jne. Tariifide korrigeerimiseks ja võimsuse suurendamiseks tuleb pöörduda oma elektritarnija poole.

Mis on Wallbox?

Me kasutame terminit Wallbox sellise elektriauto laadimisseadme kohta, mis paigaldatakse seinale. Wallbox tähistab füüsilist süsteemi, mis varustab kaabli abil selle külge ühendatud autot elektrienergiaga. Seda seadet toidetakse vahelduvvooluga. Škoda iV Chargerit, Škoda Auto ametlikku Wallboxi hakatakse Škoda müügiesinduses pakkuma kolmel varustustasemel.

Millised on Škoda iV Chargeriga seotud kulud?

Sõltub peamiselt sellest, millist tüüpi Škoda iV Chargeri Sa soovid soetada. Meie müügiesindused nõustavad Sind meelsasti otsuse tegemisel ja teevad Sulle vastava pakkumise.

Kas müüja oskab mulle anda nõu majakilbi võimsuse jms osas?

Meie müügiesindused saavad Sulle jagada ainult üldisi nõuandeid. Tariifide korrigeerimiseks ja võimsuse suurendamiseks tuleb pöörduda oma elektritarnija poole.

Kas ma võin osta elektriauto, kui ma elan kortermajas?

Jah. Elektriauto omamiseks pole tarvis omada maja või garaaži. Oma auto võid parkida sinna, kuhu soovid. Kuid autot pead laadima avalikes laadimisjaamades, näiteks töö juures või kaubanduskeskuses. Näiteks Enyaq iV aku võid alalisvoolu-laadimisjaamas laadida täituvuseni, millest piisab terveks nädalaks tööle ja tagasi koju sõitmiseks.

Millised võimalused on mul elektriautot kodus laadida?

Škoda pakub järgmisi laadimistooteid:
• Škoda iV Charger, Škoda iV Charger Connect ja Škoda iV Charger Connect+ muutuvad kõik kättesaadavaks 2021. aasta teises kvartalis.
• Type 2 ühenduskaablid
• iV Universaallaadija (laadimiseks kodusest pistikupesast ja tööstusvoolu-pistikupesast) alates 2020. aasta neljandast kvartalist

Milline vahe on iV Universaallaadijal ja 11-kilovatisel Wallboxil?

Universaallaadija on standardne laadija, mis võimaldab laadimist olmeseadmete või tööstusvoolu-pistikupesast. Wallbox on seinale paigaldatud seade, mis pakub laadimisel mugavust ja turvalisust ning mitmeid nutifunktsioone (nutika Wallboxi korral).

Kas Škoda Auto plaanib võtta kasutusele ainulaadse laadimispistiku?

Škoda autodel saab olema sama pistik nagu enamikul Euroopa turu elektriautodel – Type 2 ehk Mennekes-kaabel vahelduvvooluga laadimiseks ja CCS-kaabel (Combo 2) alalisvooluga laadimiseks.

Kui laadimiskaabel saab märjaks, on see ohtlik?

Ei. Enyaq iV laadimisprotsess on täiesti turvaline. Ohtu inimestele ei teki ühelgi hetkel. Nii autol kui ka laadijal on nendeks juhtumiteks mitmel tasemel kaitsemeetmed. Näiteks ei alustata laadimist enne, kuid pistik on kindlalt pistikupessa ühendatud ning nii auto kui ka laadija on kindlad, et kõik on valmis.

Kas ma saan elektriautot vihmas laadida?

Jah, Sa saad oma elektriautot laadida isegi vihmas ilma elektrilööki või auto kahjustamist kartmata.

Kas saan laadimise peatada, kui aku pole veel täis?

Jah, Sa saad laadimisprotsessi katkestada. See ei kahjusta akut. Laadimine katkeb, kui Sa auto lukust avad. Soovi korral võid laadimisprotsessi peatada ka MyŠkoda rakendusest.

Mis juhtub, kui mu elektriauto aku tühjaks saab?

Ausalt öeldes me kahtleme, et seda Sinuga kunagi juhtub. Meie sõidukid teavitavad Sind aegsasti aku täituvusest ning meie MyŠkoda rakendusega saad sa aku täituvust kontrollida suvalisest kohast ja suvalisel ajal.

Aga me oleme ka selleks võimaluseks valmis ja pakume Sulle mobiilsuslahendusi kas teeäärse abi või muude sellega seotud e-mobiilsuse teenuste raames.

Kas on olemas teenus, mis mulle saab appi tulla?

Škoda autoabi
+3726979182