Mis on tarkvara uuendamine õhu kaudu?

Sarnaselt nutitelefonile või arvutile sisaldab ka Sinu auto täielikult integreeritud tarkvara. Uuendamine õhu kaudu tagab, et Sinu sõiduki tarkvara jääb tänu sõiduki ühenduvusele ajakohaseks. Uuendused on mõeldud parandama Sinu sõiduki toimimist ja suutlikkust ning võivad sisaldada uusi võimalusi ja funktsioone.

Miks ma peaksin tarkvara uuendama?

Oma sõiduki tarkvara hooldamine on oluline. Kaugjuurdepääsuga ehk „läbi õhu“ pakutavad uuendused on kiired, mugavad ja säästavad Sinu aega.

Kuidas töötab tarkvara uuendamine õhu kaudu?

Elektrisõidukites laaditakse uuendused taustal automaatselt alla, kui sõiduk on parajasti kasutuses. Paigaldamismugavuse nimel soovitame paigaldamisprotsessi alustada pärast kojujõudmist või auto äraparkimist.

Funktsioonide piirangud uuendamise ajal

KKK


  1. Internetiühendusega sõiduk – kui sõiduk liigub, tee kindlaks, kas laekonsoolis oleval SOS-moodulil põleb roheline tuli. Kui jah, on Sinu sõiduk internetiga ühenduses ehk „online“ ja suuteline pidama sidet Škoda serveritega.

  2. Mobiililevi – kuna tarkvara uuendamine õhu kaudu toimub läbi mobiilsidevõrgu, on edukaks uuendamiseks hädatarvilik ka mobiililevi olemasolu. Kui protsessi käivitamise järel mobiililevi katkeb, taaskäivitatakse uuendamine automaatselt pärast mobiililevi taastumist. Mobiililevi signaali tugevust saad kontrollida oma sõiduki teabe- ja meelelahutuskeskuse ekraanilt.

Ei, isegi pärast allalaadimise lõpetamist on piisava tugevusega signaal vajalik tegeliku paigaldamise tarvis. Näiteks kui Sa paned oma sõiduki harilikult maa-alusesse parklasse, ei pruugi paigaldamine õnnestuda. Vajalik on andmesideühendus.

Kõrgepingeaku peab paigaldamise alustamiseks olema vähemalt 50% ulatuses laetud.

Ei, sõidukit ei saa paigaldamise ajal laadida. Palume laadimine peatada (kui see on käimas) ja seejärel alustada uuenduse paigaldamist. Tarkvara õhu kaudu uuendamise edukaks lõpuleviimiseks palume veenduda, et aku täituvus oleks vähemalt 50%.

Ei, aga uuendamise saab edasi lükata. Selleks puuduta lihtsalt välja Cancel oma teabe- ja meelelahutussüsteemi ekraanil, kui Sult küsitakse nõusolekut tarkvarauuenduse paigaldamiseks. Kui ümber mõtled, saad alati uuendamist alustada hüvastijätukuva vastavalt väljalt.

Pane sõiduk seisma (lülita välja) ja näed teadet hüvastijätukuval.

Kui uuendamine õhu kaudu on endiselt saadaval, tuleb Sulle sõidukisse teavitus paigaldusprotsessi uuesti alustada. Vastasel juhul võta ühendust enda Škoda esindusega.

Uuendused lastakse välja „partiidena“ kõigile kasutuses olevatele sõidukitele. Teavitus tuleb sõidukisse siis, kui Sinu sõidukile on uuendus saadaval.

Enyaq iV uusi funktsioone selgitatakse tarkvaraversiooni seletuskirjas. See on saadaval Sinu sõiduki teabe- ja meelelahutussüsteemi ekraanil väljal Further Information enne ja pärast uuendamist.

Mõnikord muudab õhu kaudu uuendamine ainult taustafunktsioone või -süsteeme.

Muud


Ei, uuendused õhu kaudu on meie klientidele tasuta.

Ei, sõiduki garantii jääb kehtima.

Tarkvara uuendamiseks õhu kaudu peab Škoda teadma sõiduki ainulaadset identifitseerimisnumbrit (VIN-koodi), sõiduki ühenduvuse ja tarkvara seisundit ning saama sõidukist nõusoleku tarkvara allalaadimiseks ja paigaldamiseks. Muid isikuandmeid Škoda selle protsessi käigus ei kogu ega salvesta.

Škoda kasutab infot, et
(a) tagada õige tarkvara allalaadimine ja selle edukas paigaldamine,
(b) pidada arvestust tarkvara üle, mis on seotud antud sõidukiga ja sellesse paigaldatud ning
(c) talletada põhikasutaja nõusolek tarkvara õhu kaudu uuendamise toimumiseks.

Škoda kasutab neid andmeid vastavalt isikuandmete kaitse põhimõtetele, mis asuvad siin: https://www.skoda-auto.com/other/personal-data

Škoda Enyaq iV

Tarkvarauuendus ME 3.0

Tee uuendus oma Škoda teeninduspartneri juures