Meie ajalugu on tuleviku ehitamise lugu

Alates aastast 1895, mil autotööstus oli veel lapsekingades, on Škoda paistnud silma moodsa tehnika ja leiutistega. Rõõm liikumisest ja igasugusest tehnikast võttis kõigepealt jalgrataste vormi, nende järel tulid mootorrattad ja lõpuks autod. Mudelid, mis olid alati oma ajast ees. Meie pühendumine disaini, funktsionaalsuse ja uuenduste ühteliitmisele on see, mis on meie leidlikkust edendanud juba viimased 125 aastat. Aastal 2020 pöörame korra pilgu tulevikult olevikku ja tähistame oma mineviku suursündmusi.

Sellist lugu pole kellelgi teisel

Tule koos meiega põnevale reisile läbi Škoda ajaloo ettevõtte asutamisest aastal 1895 kuni tänapäevani ning tutvu tema rikkaliku pärandiga, mis on tulvil vaimustavaid autosid ja huvitavaid sündmusi.

Istu rooli taha

Tee üks sõit vanaaegses Škodas. Liigume üheskoos ajas tagasi ja istume L&K Škoda 110 rooli taha. Ees ootab mõnus sõit mööda Praha ajaloolisi paiku, kus Sa saad tutvuda paljude põnevate asjadega – lisaks autole, milles Sa istud. 

Asutajad

Václav Laurini ja Václav Klementi hingesugulus ja ühise ettevõtte loomine panid aluse meie firma eduloole.

Kohtumine Laurini ja Klementiga

Škoda ajalugu algas aastal 1895 meie asutajate Václav Laurini ja Václav Klementiga. Lisaks eesnimele ja armastusele jalgrattasõidu vastu oli neil veel üks ühine joon: leidlik meel.

Verstapostid meie teekonnal

Meie ajaloos on olnud mitmeid murdehetki, mis on meid edasi viinud ja näidanud teed tulevikku. Vaatame neid üheskoos ja seejärel tutvume kõigi mudelitega, mida me kunagi valmistanud oleme.

Rohkem kui 100 aastat võidusõidus

Alates tootmise algusest Mladá Boleslavis aastal 1895 on firma andnud maailmale palju võidusõidulegende, mälestusväärseid võite ja unustamatuid masinaid. Heida pilk Škoda võidusõiduajaloo olulistele verstapostidele.

Kirest kannustatud

Ajalugu pole pelgalt aja kulgemine. See on kogum lugusid, mis püsivad ajatuna. Škoda igikestva pärandi auks koostasime ajatelje mitte sündmustest, vaid emotsioonidest. Škoda pärandit ei säilita keegi paremini kui inimesed, kes meie autodega sõidavad.

Moodsa ajaloo mudelid

Škoda uuem ajalugu ulatub aastasse 1991, mil firma ühines Volkswageni kontserniga. Selleks ajaks oli esimene kaasaegne mudel – Favorit – juba müügil ning alustanud margi muutumist kaasaegsete autode edukaks tootjaks. Tutvu selle ja teistegi aastate jooksul valmistatud mudelitega.

Škoda muuseum

Tutvu Škoda ajalooga meie muuseumis, kus juba legendiks kujunenud mudelite kõrval saad näha ka uusimaid futuristlikke ideesõidukeid.