Uus energia Sinu elus

Škoda on olnud juhtiv autotootja Euroopas juba üle 125 aasta, loonud uusi trende ja tehnoloogiaid. Nüüd on Sinu ees meie uusim läbimurre - elektriline maastur Enyaq iV.

Škoda Enyaq iV on meie kõige esimene elektriline maastur, mille sõiduulatus on kuni 552 km. Auto, mis näitab teed tervele autotööstusele. Tuleviku sõiduvahend, millesse saad istuda täna.

Enyaq iV toob Sinu ellu uut energiat.
Liitu meiega teel rohelisema tuleviku suunas!

Alustame algusest

Elekter = tulevik

Stiilipuhas Enyaq iV

VälimusInterjöör

Miks valida Enyaq iV?

Toetused elektriautodele

Toetust antakse uute, nii müügilepinguga omandatud kui ka liisingulepinguga kasutusse võetud täiselektriliste sõiduautode ostmiseks. Sõiduk peab olema uus, alates 06.02.2023 ostetud ja kätte saadud ning auto puhul esmaselt Transpordiameti registris toetuse taotleja nimele registreeritud.

Läbimõeldud detailid

Nutikad pisiasjadMahukad panipaigadNutikas tehnikaMitmekülgne pakiruum

Vihmavarjuhoidik

Helkurvesti panipaigad

Elektriline lapselukk

Klapplauad

Taskud mobiiltelefonidele

Ees ja taga pudelihoidikud

Väike väljatõmmatav panipaik

Keskkonsooli alune panipaik

Digitaalne näidikuplokk

Juhtmeta laadimisega telefonilaegas

Taga x 2 USB-C, 230 V pistikupesa

Elektriajamiga tagaluuk

Pakiruumi automaatselt avanev kate

Veosekinnitustõkised

Nagid pakiruumis

Moodsaimad juhiabisüsteemid

JuhiabisüsteemidTurvalisuse abisüsteemidLED-tuledLihtne parkimine
Kõikehõlmav juhiabisüsteem Travel Assist võtab autojuhtimise osaliselt enda hoolde, et Sinul oleks juhtida ja liiklust jälgida hõlpsam.
Tippklassi juhiabisüsteemid turvalise sõidu tarvis.
Autotööstuse parimad LED-valgustid on võimsamad, väiksema energiatarbe ja uute turvafunktsioonidega.
Autot parkides pole enam tarvis vaevelda – parkimisabisüsteemidega poed ka kõige kitsamasse pilusse.

Kus ja kuidas saab Enyaq iV-d laadida?

Kui sisepõlemismootoritega autosid tangitakse tanklates, siis elektriautode akusid laetakse enamasti hoopis kodus või tööl. Seda seepärast, et laadimisprotsess võtab rohkem aega ning tööl või kodus saab sõidukit pikalt parkida ja ära kasutada näiteks madalama hinnaga öiseid elektritariife. Kui ühendad auto õhtul koju saabudes kodulaadija ehk Wallboxiga, on sul hommikuks aku kenasti täis. Lisaks kodus ja töökohas asuvatele laadijatele kohtab täna juba väga palju Wallboxe näiteks ka kaubanduskeskustes või parklates, seega võimalusi laadimiseks on tegelikult päris palju.

Kiirlaadimisjaamad on omal kohal siis, kui ollakse pikal teekonnal ja laadimisaega tuleb hoida minimaalsena. Need laadimisjaamad paiknevad tavaliselt suuremate maanteede ääres ja eeldavad kasutamiseks vastavat rakendust. Ühenda auto laadimiskaabliga ja mine ise einestama. Kui 40 minuti pärast tagasi tuled, on su auto akud umbes 80% ulatuses täitunud ja reis võib jätkuda.

Vahelduvvool või alalisvool? 
Koduses majapidamises kasutatakse vahelduvvoolu (AC – Alternative Current) ja selle kasutamisel ei saa laadimisvõimsust väga suureks tõsta, aga öise laadimise ajal ei ole see ka väga oluline. Sõltuvalt sellest, kas vool tuleb tavalisest pistikupesast või näiteks Wallboxist on Enyaqi võimalik laadida võimsusega 2,3-11kW. Teisiti öeldes saab Wallboxiga laadides ka täiesti tühja aku ööga ilusti täis. Ja muide, selline aeglasem laadimine meeldib ka akudele rohkem ning pikendab nende eluiga.

Kõige kiirem laadimine on võimalik alalisvooluga (DC – Direct Current) kiirlaadimisjaamades. Selliste laadijate võimsused algavad 40 kW-st, aga uuemad ülikiired jaamad on võimelised laadima võimsusega kuni 350 kW ning neid kiired laadimisjaamu tuleb järjest juurde. Enyaqi alalisvooluga laadimise võimsus on standardis 50 kW, aga seda on võimalik tõsta (versioonist sõltuvalt) kuni 125 kW-ni. Maksimaalse võimsusega laadides saavad ka kõige suurema akupangaga autode akud 5% pealt 80%ni laetud umbes 40 minutiga.

Avalikud laadijad

Kui elektriauto kasutajal puudub ligipääs isiklikule laadimispunktile, saab kasutada avalikke laadimisjaamu. Sõltuvalt teenusepakkujast erinevad need hindade, makseviiside ja pakutava laadimisvõimsuse poolest. Tänapäeval pakuvad ka paljud kaubanduskeskused ja tavalised tanklad laadimisvõimalust lisateenusena. Järgnevatelt linkidelt avaneb ülevaade Eesti ja Euroopa avalike laadimisjaamade kohta.

Euroopa laadimistaristu ülevaade:
https://chargemap.com/
Vajalik kasutajakonto loomine.

Plugshare avalikud laadijad kaardil:
https://www.plugshare.com/

Eleport avalikud laadimisjaamad kaardil:
https://eleport.ee/network/
Elepordi laadimisvõrgustikus on 94 avalikku laadimisjaama. Elepordi võrgus on täna kliendikonto (RFID kaart ja mob.äpp), ühekordsed veebimaksed läbi www.lae.ee ja turistidele Hubject roaming partnerlus.

Enefit Volt avalikud laadimisjaamad kaardil:
https://account.enefitvolt.com/findCharger
Enefit VOLTil on kokku ligi 180 laadimispunkti. Enefit VOLT võrgus on täna kliendikonto (RFID kaart ja mob.äpp).

Ruex laadimisjaamad - mobiilirakendus Charge & GO:
https://ruex.ee/chargego-mobiilrakendus/
Vajalik rakenduse allalaadimine ja kasutajakonto loomine.Wallboxid ehk kodulaadijad

Wallboxid ehk kodulaadijad on väga mugavad ja turvalised seadmed, mille abil saab elektriautosid kodustes tingimustel laadida. Need seadmed kaitsevad nii autot kui majapidamist võimalike tõrgete eest ja võimekamad neist omavad funktsioone, mis võimaldavad näiteks laadimist nutiseadmest jälgida/juhtida või mitme kasutaja vahel elektriarveid jagada. Eriti nutikad neist suudavad isegi maja elektritarbimist jälgida ja vastavalt laadimisvõimsust piirata või suurendada. Koduse Wallboxi paigaldamiseks peab kasutama vastavat pädevust omavat elektritööde tegijat.

Kui palju maksab kodulaadija paigaldus orienteeruvalt?

Iga objekt on erinev. Seetõttu lähenetakse personaalsest, sest nii saavutatakse parim tulemus. Kui elektrikilp on lähedal ja paigaldada saab seina peale, siis lihtsamad paigaldused on tavapäraselt alates 300-400 €.

Informatsioon, mida on vaja kodulaadijate paigaladamiseks:
230V pistikust saab laadida 6-10A’ga ehk kuni 2,3kW võimusega. Seinapistikud ei ole reeglina selliseks pikaajaliseks koormamiseks mõeldud (kaablid, klemmid jne) ja alaliseks kasutamiseks on soovitatav paigaldada Wallbox.

Eraldiseisev kodulaadija:

  • vajab min 230V ühefaasilist 16A toidet, et saaks laadida kuni 3,6kW võimusega (sobib kõigile Enyaqi versioonidele)
  • soovituslik toide oleks aga 400V kolm faasi 16A, siis saab laadida kuni 11kW võimusega (sobib Enyaq iV60 ja iV80 versioonidele)

Kontrolli enda kodu valmisolekut elektrilaadija paigutamiseks:
www.elektrilevi.ee
Vajalik sisselogimine (ID-kaart, Smart-ID, Mobiil-ID, Internetipank)

Kodulaadijate paigaldaja kontaktid:
www.eleport.ee

Laadimiskiirused

iV Universaallaadija (0-100%)

Kasutades tavalist majapidamise olmepistikut 230 V 10A,
on laadimiskiirus ~0,25 km/min
kõikidel Enyaqi versioonidel.

Kasutades iV Universaallaadijat ühe-või
kolmefaasilise jõupistikuga:

Enyaq iV60 (3x16 A, 11 kW)
Aega kulub: 6h 15min
Enyaq iV80 (3x16 A, 11 kW)
Aega kulub: 7h 30 min

Kodulaadija wallbox või avalikud seinalaadijad (0-100%)

Kasutades kodust wallboxi või näiteks
kaubanduskeskuste avalikke seinalaadijaid:

Enyaq iV60 (3x16 A, 11 kW)
Aega kulub: 6h 15min
Enyaq iV80 (3x16 A, 11 kW)
Aega kulub: 7h 30 min

Alalisvoolu kiirlaadijad (5-80%)

Kasutades alalisvoolu kiirlaadijaid:

Enyaq iV60 (50 kW)
Aega kulub: 55 min
Enyaq iV60 (100 kW)
Aega kulub: 35 min
Enyaq iV80 (50 kW)
Aega kulub: 70 min
Enyaq iV80 (125 kW)
Aega kulub: 38 min

Škoda Enyaq iV hooldus

Kuidas on lugu elektrimootorite hooldamisega?
Kuna elektrimootori põhiline ja tegelikult ainus liikuv osa on rootor, on ka hooldusvajadus sisepõlemismootoriga võrreldes minimaalne. Pole tarvis vahetada ei mootoriõli ega kütuse- või õhufiltrit.

Igal teisel aastal

  • hooldus toimub igal teisel aastal, olenemata läbisõidust. Lisaks hooldustöödele vahetatakse igas hoolduses ka salongi filter ning pidurivedelik ja iga 4a tagant kliimaseadme gaas (R744). See tähendab ühe hoolduse kulu 245-292€. Viie aasta peale on vaja teostada kaks hooldust, mis tähendab, et hoolduste kogumaksumus on vaid 527 €.

Autodel ei muutu tehnoülevaatuse nõuded ega garantiitingimused. Garantii alla ei lähe loomulik kulumine. Võimalik üle Euroopa kehtivat tehasegarantiid pikendada 5 a / 150 000 km.

Elektriautode KKK

ElektriautodAkudElektrimootoridLaadimine
Kõik, mida pead teadma elektriautodest.
Kõik, mida pead teadma akudest.
Kõik, mida pead teadma elektrimootoritest.
Kõik, mida pead teadma laadimisest.

Tutvu Enyaq iV laoautode pakkumistega

Vali välja Sinule sobiv Enyaq iV ja saada meile päring.

Veendu ise Enyaq iV headuses

Kui oled saanud piisavalt kinnitust, et Škoda Enyaq iV on Sinu jaoks või soovid meie elektriautodega lähemalt tutvuda - tee oma valik!

TUTVU HINNAKIRJAGA